O našich výrobkoch

Články o širokom spektre našich výrobkov. O každom z nich a o ich variáciách, ktoré vyrábame pre vás na mieru.

prepravy nekrytým vozíkom

Zadné čelo prívesného vozíka

Za menej peňazí viac muziky

Ako často ťaháte za sebou prívesný vozík? My takmer stále.

Buď vezieme materiál na naše/vaše projekty alebo už hotové výrobky na montáž.

Ak to máte podobne a vozík skutočne využívate viac ako sporadicky, určite ste si všimli, že jazda s ním nie je nijaký komfort a to ani, keď je ešte prázdny.

Jazdné vlastnosti auta sa viditeľne menia, pričom hrá snáď najväčšiu úlohu odpor vzduchu do zadného čela vozíka. A to ani nespomínam rýchlejšiu jazdu napríklad po diaľnici.

Fyzika nepustí, vietor vás brzdí a vyfúkava eurá z vreciek.

Vietor opierajúci sa do zadného čela vozíka vytvára odpor, ktorý sa priamo úmerne stupňuje rýchlosťou auta. Auto je týmto neprirodzene brzdené, čo má za následok nie len zhoršené jazdné vlastnosti, ale aj zvýšenú spotrebu čo pri dnešných cenách pohonných hmôt nie je lacná záležitosť.

Máme pre vás riešenie, ktoré sami denne využívame už pár rokov a vieme vám ho nie len vrelo doporučiť, ale aj vyrobiť na mieru pre vás.

Je ním:

Zadné čelo na prívesný vozík z ťahokovu alebo perforovaného plechu

  • Znižuje spotrebu a emisie auta vďaka tomu, že nevzniká už takmer žiaden odpor vzduchu ako pri plnom zadnom čele.
  • Lepšie jazdné vlastnosti auto pri vyššej rýchlosti
  • Použitý ťahokov má dostatočnú pevnosť, nezdeformuje sa
  • Rám – pevný, oceľový profil.
  • Veľmi pekný, estetický vzhľad.
  • Povrchová úprava na želanie.

    Kontaktujte nás a znížte si spotrebu a opotrebenie vozidla touto jednoduchou vychytávkou. Vlastnou skúsenosťou vám ručíme za to, že budete spokojný.

    Regál „Ježko“

    Môcť vytvoriť poriadok z chaosu, využiť miesto, alebo uložiť predmety rôznych tvarov a veľkostí…

    Zákazník mal požiadavku na špeciálny tvar regálov, nuž a pre mňa je každá špecialita výzvou, takže ma neodradil ani nepresný nákres.

    Bolo treba sa zamyslieť nad statickou nosnosťou, nakoľko nákres s ňou vôbec nepočítal a teda boli nutné úpravy v podobe prídavnej „nohy“.

    Taktiež som musel vziať do úvahy samozrejmú pružnosť ocele a s ňou spojený neustály pohyb, na ktorý by stačil aj slabý dotyk. Takže z nákresu som nakoniec použil iba rozmery a pustil si fantáziu z reťaze .

    Prvoradý je vždy výber materiálu

    Ten bol podľa nákresu zbytočne hrubý, čo by vlastne bolo kontraproduktívne, keďže by police a priestor medzi nimi nevyšli. No a tiež hlavné nosné ramená. V tomto prípade som zvolil materiál s hrubšou stenou, aby sa zabezpečila požadovaná nosnosť a zároveň sa eliminovala nadmerná pružnosť.

    Celková požadovaná koncepcia by podľa pôvodného plánu vôbec neustála bez uchytenia do steny, čomu som sa chcel vyhnúť a dosiahnuť stav samostojaceho regálu. To vyžadovalo predĺžiť nosné ramená až k zemi a zároveň ku nim pridať fixačné tyče spojené s prednou časťou.

    Improvizácia môže niekedy znervózňovať, v tomto prípade to ale bola poučná zábava. Regál stojí sám a je pevný. Uchytenie na stenu síce regál má, ale nebolo nutné ho reálne použiť, takže zámer sa podaril. Spokojnosť zákazníka ma vždy teší veľmi intenzívne a zotrváva dlho. Je to taký môj motor do ďalšej práce, do ďalšej výzvy.

    Prepravníky, regály a stojany špeciálnych tvarov

    (aj pre výrobné podniky a súkromných výrobcov)

    V každom podnikaní je dôležité minimalizovať náklady. Preprava, či uskladnenie, hlavne keď sa jedná o špecifické výrobky býva významná položka.

    Nie všetko sa dá prepravovať „na palete,“ najmä kvôli tvaru, či možnosti uchytenia alebo napríklad krehkosti vašich výrobkov.

    Riešenie ponúkajú prepravníky, či stojany na mieru a skladové regály špeciálnych tvarov. V každom prípade vieme vytvoriť presne to, čo vám ušetrí priestor, splní funkčnosť a zaistí bezpečnosť vašich výrobkov a samozrejme aj čas, keďže čas sú peniaze.

    Veľkou výhodou takéhoto druhu prepravy je možnosť „nekonečného“ používania tých istých prepravníkov, nakoľko v Steloove vyrábame z ocele. Stačí váš návrh/nákres a my sa postaráme o zvyšok.

    stojan na drevo

    Stojan na drevo

    Piecka či krb býva počas chladných mesiacov roka centrom domácnosti, kde sa rodina schádza pri chvíľach oddychu a relaxu. Neodmysliteľnou súčasťou miestnosti s krbom je stojan na drevo.

    Na trhu nájdete niekoľko variácií tejto šikovnej pomôcky. Zvyčajne však ide o stojany s menšou kapacitou alebo slabšou stabilitou či nosnosťou.

    U nás v Steelove si môžete svoj stojan vybrať na mieru presne podľa vašich potrieb. Zvolíte si nie len rozmery, ktoré vyhovujú vášmu priestoru (výšku, šírku, hĺbku alebo aj s uchytením do steny), vybrať si môžete aj farbu a dizajn vášho nového stojanu:

    – Páči sa vám štandardný dizajn našich stojanov? Super. Ďalší môže byť ten váš.

    – Natrafili ste na inšpiráciu niekde na webe? Sem s ňou. Spravíme všetko preto, aby sme pre vás vytvorili to, čo sa vám páči.

    – Máte svoj vysnívaný stojan zatiaľ iba v mysli? Šup s ním na papier. Kreslite, rysujte, čmárajte. Určite spolu dokážeme vaše myšlienky zhmotniť.

    Stojany vyrábame z poctivej ocele a tak je pevnosť a stabilita výrobku zaručená. Vy nám poviete čo presne chcete a my vám garantujeme kvalitne a precízne odvedenú prácu.

    Vaša spokojnosť je našou prioritou.

    Viac našich stojanov si môžete pozrieť →tu